BIOTIDERM 500G *PROSZEK *TOREBKA
21. PREPARATY WITAMINOWE I MINERALNE

Parametry:

Grupa towarowa : 21. PREPARATY WITAMINOWE I MINERALNE
Producent : TROUW NUTRITION
PKWiU : 10.91.10.0
Zawartość. op. jedn. : 1 szt
Karencja :
Forma produktu : *PROSZEK
Zawartość. op. zbior. : 0 *TOREBKA
Jm. : *TOREBKA
Dostępność towaru : (-)

Opis produktu:

Skład
Biotinum - 0,0002, Vehiculum ad 1,0.

Właściwości
i działanie

Biotyna - witamina z grupy B /witamina H/. Bierze udział w procesach dekarboksylacji, wiązania dwutlenku węgla oraz dezaminacji kw. asparginowego, seryny i treoniny. Jej niedobory powodują zatrzymanie wzrostu, stany zapalne skory, wypadanie włosów.

Wskazania
Poprawa jakości okrywy włosowej, niedobory biotyny, łojotok, czyraczność, pękanie racic i kopyt, a także tam gdzie zalecane jest podawanie witamin z grupy B.

Stosowanie i dawkowanie
Preparat należy rozprowadzić w niewielkiej ilości wody lub mleka, a uzyskana zawiesinę dolewać niewielkimi porcjami do karmy w celu dokładnego i równomiernego zmieszania. Dla lisów srebrzystych i norek Biotiderm stosuje się głównie od lipca do grudnia, natomiast dla lisów polarnych - od lipca do października, tj. w okresie poprzedzającym i obejmującym formowanie się okrywy włosowej. Dla psów i kotów zalecany jest szczególnie w okresie linienia. Preparat podaje się w ilości 1 g/1 kg paszy lub indywidualnie w dawkach dziennych:
lisy -1,0 g/sztukę /1 łyżeczka na 3 lisy/, norki - 0,3 g/sztukę /1 łyżeczka na 10 norek/, psy i koty - 1,0 g/5 kg m.c. Leczniczo dla wszystkich wymienionych gatunków zwierząt 2,5 g preparatu/1 kg masy ciała przez 4-5 tygodni lub według wskazówek lekarza weterynarii. Dla innych gatunków zwierząt preparat stosuje się według zaleceń lekarza weterynarii. Postać Proszek.

Opakowanie
100,0 i 200,0.

Producent
Kutnowskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA


- drukuj